Najpopularniejsze

Ewolucja artykułów piśmiennych i ich roli - długopis reklamowy

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych upominków reklamowych funkcjonujących na współczesnym rynku marketingowym jest długopis. Trudno się dziwić, w końcu długopis używany jest codziennie przez przedstawiciela każdej grupy wiekowej. Każdy nosi go przy sobie.

Mało, kto wie jednak, jak i kiedy powstał długopis. Co sprawiło, że stał się on długopisem reklamowym. W jaki sposób zyskał on miano najlepszego i najskuteczniejszego gadżetu reklamowego?

Na początek trochę historii. Pierwszy długopis zwany piórem kulkowym został zaprojektowany pod koniec lat 90 XIX wieku. Niestety, nie zyskał on sympatii ówczesnego społeczeństwa. Był nieporęczny, duży i niezbyt estetyczny. Ale to właśnie od niego rozpoczęła się ewolucja artykułów piśmienniczych.

Z roku na rok powstawały nowe model długopisów. Modele, które był bardziej ergonomiczne, bardziej estetyczne. Pierwszy długopis, który swoim wyglądem przypominał współczesne artykuły piśmiennicze powstał w 1938 roku. Nie był on, co prawda idealny, ale co najważniejsze doskonale wypełniał swoje funkcje. Do dnia dzisiejszego trwa ewolucja artykułów piśmienniczych, z dnia na dzień powstaje coraz więcej nowych długopisów. Długopisów, które zachwycają estetyką i rozmiarami.

Firmy marketingowe dość długo poszukiwały gadżetu reklamowego, który będzie połączeniem funkcjonalności, estetyczności i niskich kosztów. I właśnie takim połączeniem okazały się długopisy reklamowe. Długopisy reklamowe, które wyróżniają się odpowiednią estetyką i znakiem firmowym - logo.