Informacje

Reklama, jako informacja o firmie

Wybierając projekt lub opracowując zupełnie nowy pomysł, trzeba dążyć do tego, aby reklama zainteresowała jak najwięcej osób. Długopis reklamowy, z pozoru proste i nieco banalne urządzenie, powinien zwrócić na siebie uwagę wielu osób. Jego projekt i przesłanie powinno trafić do jak największej liczby odbiorców. Dobrym pomysłem może być wykonanie swego rodzaju rozeznania na rynku. Pozwoli ono poznać, co najlepiej trafi do klienta i czym jest on zainteresowany. Dobrym pomysłem będzie również umieszczenie na długopisie, oczywiście w miarę możliwości ograniczonych jego powierzchnią, danych kontaktowych: nazwę firmy, adres siedziby, e-mail, telefon etc.

Warto pamiętać, że od tego bardzo często zależy powodzenie sprzedaży reklamowanego produktu. Bardzo często adres firmy i dane kontaktowe są bardziej skuteczne od wymyślnego logo bądź grafiki. Praktycznie za pomocą długopisu, można reklamować każdy produkt i każdą firmę. Może to być zarówno proszek do prania, jak i kawa oraz inne napoje, czy kosmetyki, a nawet reklama usług specjalistycznych firm energetycznych, detektywistycznych etc.

Czy długopis może być dobrą formą reklamy dla firmy? Zastanówmy się nad tym i przeanalizujmy inne kanały reklamy.

Czy reklamy telewizyjne są praktyczne? Czy ulotki rozdawane na ulicach mogą się do czegoś przydać? Czy każdy zapamięta reklamę w radiu? Odpowiedzi na te pytania mogą być podzielone, ale zazwyczaj będzie pojawiać się jedno słowo - nie. Na szczęście, dla zainteresowanych długopisami firmowymi, taka jest prawda. Zwyczajna reklama w TV, których jest już mnóstwo i ciężko się czymś wyróżnić, denerwujące ulotki na ulicach czy sam dźwięk w radiu nie zapewnią dobrego wypromowania niczym niewyróżniającej się firmie. Ba! Nawet znane i poważane na rynku firmy mogą wiele stracić przez nieumiejętną reklamę telewizyjną czy słabej jakości broszury reklamowe. W dzisiejszych czasach naprawdę trzeba się dobrze postarać, aby taką reklamą trafić do wielu odbiorców.

Dlatego też idealna alternatywą mogą być długopisy firmowe. Co prawda reklama na długopisie nie jest ona ruchoma czy animowana jak w TV, ale z całą pewnością podstawowa funkcja długopisu przyda się każdemu. Poza funkcjami czysto praktycznymi, użytkownik takiego firmowego długopisu podświadomie zapamięta nazwę firmy, ewentualnie jej adres, lub skojarzy logo danego przedsiębiorstwa. Pomijając właściwości użytkowe długopisu, warto pamiętać, że w przeciwieństwie do ulotki czy małego reklamy w radiu lub telewizji, długopis może być w posiadaniu potencjalnego klienta bardzo długo. Ponadto, długopisy firmowe może być rozdawany klientom lub pracownikom w różnych formach.