Długopis reklamowy przyjacielem firmy?

Bardzo często się zdarza, że długopis staje się przedmiotem bardzo bliskim, posiadającym właściwości sentymentalne. Wbrew pozorom nie jest to przesada, wiele osób korzysta z długopisu wiele razy dziennie. Czasem jest to zwykłe narzędzie pracy prezesa firmy bądź zabieganego dziennikarza. Ale jeśli długopis ma dla tej osoby specjalne znaczenie, był prezentem od kogoś bliskiego lub ważnego, to siłą rzeczy darzymy go pewną sympatią. W związku z tym, długopis jest bardzo silnym ogniwem łączącym właściciela z reklamodawcą, który właśnie na długopisie zamieszcza swoje przesłanie do klienta.

Pomyślmy, które inne narzędzie piśmiennicze będzie lepiej się nadawało do tego celu poza długopisem. Można brać pod uwagę ołówki, mazaki, pióra, ale tak naprawdę jedynie z długopisu korzystamy wystarczająco często, aby to przesłanie, reklama była odpowiednio eksploatowana. Ołówek po jakimś czasie najzwyczajniej znika, mazakiem nie podpiszemy ważnych dokumentów, a pióro, choć piękne i eleganckie, bywa bardzo niepraktyczne, nie wspominając o przykrych plamach na mankietach koszuli.

Długopis jest praktycznie najlepszym gadżetem reklamowym praktycznie każdej branży. Ze względu na swoje zastosowanie, długopis może trafić do największej liczby odbiorców. Z długopisu korzysta każdego dnia miliony osób w szkole, pracy, domu czy nawet na ulicy. Długopis może być lepszą reklamą niż audycja w radiu czy ulotka dodawana do gazety, jednak warto pamiętać, że musi to być odpowiedni długopis z właściwie zaprojektowaną reklamą.