Długopisy to gadżety reklamowe rozdawane klientom i współpracownikom firmy

Własne długopisy firmowe to kolejny po kubkach (zwykłych, z podgrzewaczem, zamykanych), smyczach, koszulkach z nadrukiem, czapeczkach biwakowych, czapkach bejsbolówkach, parasolach, zapalniczkach, pudełkach od zapałek, brelokach, otwieraczach, korkociągach i pendrive’ach pomysł na reklamę przedsiębiorstwa. W kolejce czekają jeszcze ekologiczne torby zakupowe.

Długopisy z nadrukiem to gadżety, które rozdaje się klientom, kontrahentom i pracownikom firmy. Jakie informacje zawierają typowe długopisy reklamowe?

Najczęściej to logotyp (nazwa przedsiębiorstwa w połączeniu z jej znakiem graficznym) zakładu albo samo jego logo. Może być adres i dane teleadresowe. Jeżeli spółka posiada stronę internetową, również umieszcza jej pełną nazwę na nośniku.

Niekiedy zamiast danych kontaktowych nadrukowywane są chwytliwe, kontrowersyjne, ciekawe, inspirujące hasła, które zachęcą właścicieli takiego długopisu do poszukiwań. Jeśli się to uda, oznacza, że z punktu widzenia psychologii biznesu osiągnęliśmy sukces.

Zaintrygowaliśmy odbiorcę, skłoniliśmy go do wysiłku związanego uzyskaniem informacji o nas, o naszej działalności, przedsięwzięciach i pomysłach.