Reklama świetlna jest bardzo widoczna, więc przyciąga uwagę przechodniów

Reklama świetlna stała się wszechobecna. Neony, podświetlane litery przestrzenne, ekrany emitujące spoty można spotkać prawie na każdym budynku w centrum miasta. Coraz częściej na reklamę tego typu stawia się również na peryferiach, ponieważ pozwala ona wyróżnić się z otoczenia, przyciąga uwagę przechodniów, pasażerów, kierowców przemieszczających się w pobliżu.

To właśnie reklama świetlna stoi za sukcesem wielu podmiotów z różnych branż: handlowej, telekomunikacyjnej, medycznej, motoryzacyjnej, finansowej.

Reklama świetlna powoli staje się standardem. Stawiają na nią zwłaszcza małe przedsiębiorstwa, których nie stać na wynajęcie agencji promocyjnej albo którym brakuje możliwości reklamowania się w inny sposób (np. za pomocą bilbordów, filmów w telewizji, spotów radiowych, displayów w internecie).

Reklama świetlna w postaci neonu albo przestrzennych liter ma tę zaletę, płaci się z nią jedynie raz, czyli w momencie wykonania nośnika. Jego eksploatacja jest natomiast prawie darmowa (energia elektryczna do oświetlenia czy podświetlenia napisu - koszty spadają wraz z rozwojem technologii, np. pojawienie się wydajnych i wytrzymałych diod LED oraz kolektorów słonecznych czyni reklamę świetlną jeszcze tańszą niż dotąd).

Reklama świetlna może być dostosowywana do specyfiki i charakteru promowanego produktu. Pozwala wykazać się specom od oryginalnego wzornictwa. To sprawia, że reklama świetlna jest dość skutecznym narzędziem.