Długopisy reklamowe wykonane z plastiku i ich jakość.

W XXI wieku mimo postępującej cyfryzacji i coraz bardziej dostępnych tabletów czy smartfonów zwykłe długopisy nadal spełniają swoją rolę. W niektórych przypadkach są one wręcz nie do zastąpienia gdy fizycznie trzeba coś zaznaczyć czy podpisać.

Długopisy reklamowe wykonane z plastiku są zazwyczaj mniej trwałe od choćby ich metalowych odpowiedników. Jednak ich niebagatelną zaletą jest cena. W bardzo rzadkich przypadkach długopisy mogą być wykonane z odpowiednich stopów metali bądź nawet włókien węglowych. Jeśli klient zażyczy sobie takiego indywidualnego projektu na długopis reklamowy z odpowiednim nadrukiem to jego żądanie zostanie spełnione.

Wraz z postępem technologicznym długopisy plastikowe są coraz wyższej jakości. Nadruk na długopisie może być w formie sitodruku, tampodruku, bądź grawerowania laserowego.

Akcje reklamowe oparte na gratisowym rozdawaniu długopisów reklamowych to wciąż najpopularniejsze spośród akcji promocyjnych. Taka działalność jest dużo popularniejsza od rozdawania np. pendrivów czy innych droższych rzeczy. To właśnie element ekonomiczny sprawia, że nawet w dobie kryzysu firmy decydują się na inwestycję w długopisy reklamowe.