Reklama zewnętrza stwarza szerokie możliwości w zakresie promocji i marketingu

Plakat reklamowy jest bardzo dobrym pomysłem na powiadomienie społeczeństwa o jakiejś akcji marketingowej. Plakat reklamowy nie musi być tylko kartką o standardowych wymiarach, którą wiesza się na tablicy w autobusie, metrze, tramwaju czy pociągu albo zawiesza w publicznym miejscu. Plakat reklamowy o bardzo dużych rozmiarach przykleja się do specjalnych powierzchni, które się podświetla, czyli do bilbordów.

Reklama zewnętrzna ma jednak wiele twarzy. Jest nią bilbord, citylight, tablica przymocowana na wiacie przystankowej, olbrzymi baner umieszczany na ścianach budynków albo na bandach okalających tor żużlowy, reklama wielkoformatowa w postaci przezroczystej płachty przykrywającej rusztowania podczas remontów zabytkowych obiektów.

Do kategorii reklamy zewnętrznej zaliczyć można również litery przestrzenne, czyli litery 3D instalowane na ścianach albo dachach różnych budowli. Dla zwiększania efektów litery przestrzenne się podświetla. Odbywa się to na dwa sposoby: światłem wewnętrznym (za pomocą żarówek umieszczonych w środku liter) albo oświetleniem zewnętrznym (lampami skierowanymi w stronę liter).

Duże kampanie firm działających na ogólnokrajowych rynkach wykorzystują wiele nośników, w tym wszystkie odmiany reklamy zewnętrznej, plakat reklamowy, reklamę medialną (w radiu, telewizji, internecie, prasie drukowanej, w kinie).